Islamský totalitarizmus

Na úvod chcem povedať, že som dlho zvažoval aký výraz použiť. Pôvodne som prišiel s pomerne často používaným výrazom “islamofašizmus”, ale ten som sa rozhodol nakoniec odmietnuť. Považujem za intelektuálne nepoctivé a v konečnom dôsledku i kontraproduktívne používať pojem fašizmus vo vzťahu k ideológiám, s ktorými historicky nemá nič spoločné. Navyše keď sa nad tým lepšie zamyslím možno by výraz “islamoboľševizmus” bol omnoho trefnejší ako spájanie islamu (čiže univerzalistickej a rovnostárskej abrahámovskej viery, ktorá historicky skôr potierala národné identity) s radikálne nacionalistickou ideológiou.

Čo presne je teda islamský totalitarizmus alebo ak chcete “islamoboľševizmus”? V krátkosti, ide o stratégiu národov Blízkeho východu a severnej Afriky, ktorých priemerné IQ sa pohybuje niekde okolo 80 bodov, zameranú na udržanie ich tradičných identít v modernej dobe.

Táto stratégia zvyčajne zahŕňa prenasledovanie náboženských menšín, polygamiu, manželstvá so ženami, ktorých vek by väčšina Európanov považovala za príliš nízky, t.j. pedofíliu, popravy, event. väznenie homosexuálov a tiež všeobecnú túžbu násilne dobiť nové teritórium z dôvodu obyčajnej poverčivosti (a následne popraviť, alebo ťažko zdaniť tých ľudí, ktorí odmietnu konvertovať na túto iracionálnu poveru).

Takáto forma vlády by na Západe mohla byť podporovaná len tými najmenej inteligentnými príslušníkmi radikálnej pravice alebo radikálnej ľavice, ktorí často odporúčajú genocídu židov, belochov, kresťanov, masové vyvraždenie homosexuálov, atď. Ide o formu vlády, ktorú by žiadna skutočne inteligentná osoba žijúca v súčasnosti nemohla brať vážne – koniec koncov je jasné, prečo niečo také môže existovať v dnešných dňoch (t.j. v informačnom veku) len u národov, ktorých priemerné IQ je pod 90.

Rozhodne nie je dôvod niečo také napodobňovať. Ide v podstate o fundamentálne nezápadnú politickú formu, ktorá z dlhodobého hľadiska dobre nefunguje (stačí sa pozrieť na životnú úroveň, slobody, mieru korupcie, atď. v moslimských krajinách).

So znepokojením však sledujem prejavy sympatií k tejto nechutnej ideológii zo strany niektorých ľudí, ktorí sa označujú za „pravičiarov“, “nacionalistov” či dokonca „národných socialistov“. Títo ľudia očividne nikdy nečítali Lothorda Stoddarda alebo Alfreda Rosenberga, ktorí varovali pred tendenciou Arabov k náboženskému fanatizmu. O kritickom postoji Savitri Devi, ktorá označovala islam spoločne s kresťanstvom a boľševizmom za pre ňu nenávidené „náboženstvo rovnosti“ škoda hovoriť.

Je jasné, že práve nárast, resp. posilnenie moslimského extrémizmu bude generovať ešte viac utečencov. Veď práve ISIS, čo je odnož islamu vo svojej najčistejšej, abrahámovsko-semitskej, podobe je dnes hlavným generátorom prílivov utečencov do Európy. A ak by ISIS vyhral, potom bude metastázovať i do Libanonu, Turecka, Jordánska, atď. a generovať ešte viac migrantov a fanatikov. Každý rozumný Európan preto dnes pevne stojí na strane sekularistu Asada.

Pre Európu by bolo najlepšie, ak by sa na Blízkom východe presadilo niečo ako bahaistický sekulárny republikanizmus, ideálne rozšírený i do miest ako Saudská Arábia, Kuvajt a gulfské štáty, ktorých králi, emiri, atď., si právom zaslúžia osud posledného irackého kráľa Fajsala II.

One thought on “Islamský totalitarizmus

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s