Čo prinesie horiaci Notre Dame?

Píšu o tom teraz všetci, takže z mojej strany len stručne. Najlepší komentár, ktorý sa zatiaľ ku mne dostal je ten od českého sociológa Petra Hampla.

Autor si správne kladie otázku, že čo možno očakávať od národa, ktorý už pred tým akceptoval také záležitosti ako masaker v Charlie Hebdo, teroristický útok v koncertnej hale Bataclan a mnohé iné? Francúzov (a to bude asi platiť u väčšiny národov) na nohy neposadia masakre ani spálené kostoly, ale skôr to, keď začnú mať poriadne hlboko do vrecka, ako to v súčasnosti vidíme pri hnutí Žlté vesty.

Veľmi úsmevné sú opäť mainstreamové správy o “alt right konšpiráciách” o moslimoch (ktoré nezabudnú niekedy spomenúť i Sorosa. A možno niektoré i jašteričky). Je to naozaj už trápne. Kostoly vo Francúzsku boli predmetom vandalizácie a podpaľačstva už dlhšiu dobu a nedovolená pochybnosť o týchto činoch okamžite nálepkovaná ako “rasistická” konšpiračná teória. Keď však náhodou zhorí mešita, synagóga alebo černošský kostol, tak vinník je pre mainstream jasný.

Samozrejme, nevieme stále na isto, čo presne sa mohlo stať. Ale vyprosím si, aby korpo-splašky, ktoré okamžite favorizovali teóriu o”nehode”, opäť robili z ľudí volov.
To, že niekoho okamžite napadli moslimovia je úplne pochopiteľné, je to absolútne korektná otázka či predstava (pri páde WTC vás čo napadlo ako prvé?)

Treba si však uvedomiť podstatu. Dokonca i v prípade, že by išlo len o nehodu, o nedbanlivosť niektorých robotníkov, tak symbolika Notre Dame ako mementa pre úpadok Západu stále platí.

Čo si budeme nahovárať, pri rôznych takýchto manuálnych prácach dnes na Západe najímajú nebielych. Pracovníci v Notre Dame boli zaiste do značnej miery tvorení Alžírčanmi, Maročanmi, Tunisami, pravdepodobne aj nejakými černochmi a obdobnými “alienmi”. Pre takýchto cudzincov, ktorí tam pracovali, bola táto katedrála bezvýznamná. Oni nebudú k nej pociťovať tú istú spätosť ako Francúz, alebo akýkoľvek iný Európan.

A takéto nehody sú tiež odrazom postupne upadajúceho g na Západe, o čom som na tomto blogu už viackrát písal (a aj budem písať). Ak si sem naveziete takéto slabé g (moslimovia), očakávajte slabý výsledok a nedbanlivosť aj s takýmito strašnými následkami.

Tak či onak, Francúzsko je v podstate dnes už v občianskej vojne a to so 4 hráčmi:
1. Žlté vesty (pracujúca biela trieda), ktoré majú už po krk globalistického vykorisťovania a násilnej invázie moslimov.
2. moslimovia, ktorí po pálení a ničení áut a metských centier začali svoju novú kampaň vandalizáciou a podpaľovaním kostolov.
3. (((investori))) , ktorí budú manipulovať s napätím a určite financovať rôzne skupiny, aby profitovali z chaosu.
4. francúzska vláda, ktorej primárny cieľ bude udržať status quo – tu bude zaujímavé vidieť kam až bude ochotná kvôli tomu zájsť.

Francúzsko sa ukazuje byť opäť zásadným pre celú Európu. Francúzi sa dnes jasne ocitajú v revolučnej nálade, kde platí, že čím viac radikalizmu, tým lepšie. Len, aby sa nedali “učičíkať” planými sľubmi, ako veľakrát predtým. Chcem im držať palce, ale kto môže mať po toľkých zlyhaniach ešte vieru v tento národ? Rád sa však nechám prekvapiť. 🙂

6 thoughts on “Čo prinesie horiaci Notre Dame?

   1. Čerpáš zo záverov ktoré podali Francúzske úrady podozrivo rýchlo. V istom zmysle slova by nám mal byť západ, v tomto prípade Francúzsko, vzorom, otázka je, ako sa na túto vec pozeráme. Či nám má byť vzorom svojou rýchlosťou vyšetrovania, alebo tieto závery prišli tak pohotove z dôvodu úsilia tutlať a zakrývať nejaké škandalózne (zlo)činy. On ktosi ale pre pochopenie Francúzskej mysle postrevolučného Francúzska Velkej Francúzskej revolúcie, to vystihol slovami: “…načo je moslimskej krajine nejaký kresťanský kostol ako Notre Dame…?”.

    Páči sa mi

 1. Ponúkam zábery v čase, keď prebiehali práce priamo v mieste, kde vypukol požiar.

  Každý inšpektor požiarnej ochrany musí nad bezstarostnosťou Francúzov, pracujúcich v prašnom prostredí káblami a lampami, povaľujúcimi sa na starom (cca 300 rokov) vysušenom dreve začať krútiť hlavou. Firma sa vyhovára, že v čase požiaru tam nik nepracoval, ale to že tam nainštalovali pracovné osvetlenie svedči niekoľko verejne publikovaných záberov, napr.
  https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/Ato6z2BT7NUL9zcCWHYNHw–~A/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjtzbT0xO3c9Njk5O2g9Mzkz/https://media.zenfs.com/fr/franceinfo_865/7830b0723ce1e7d69f7dbfdabd20c336
  Je vysoko pravdepodobné, že príčinou požiaru bola nedbanlivo urobená inštalácia elektriny, absencia požiarnych hlásičov v drevenom krove je tak isto dokumentovaná na videách a fotografiách.
  Nebol to teroristický útok, nezodpovedal operačnej schéme činnosti islamských fanatikov. Neboli obete, nebola spektakulárna explózia. Celé okolie je podobne ako celé centrum Paríža posiate kamerami a sledované tajnými. Skúste postávať s veľkým ruksakom na takomto priestore, za 5 minút máte na krku pánov z BRI – Brigades de Recherche et d’Intervention ! Videl som na vlastné oči ako jedného araba s ruksakom títo páni so psom a mieriaci na jeho osobu z rôznych uhlov pomerne tvrdo lustrovali.

  Páči sa mi

  1. Zväčšite si obrázok na maximum a pozrite si “odbornosť” inštalácie svietidiel a káblov!
   Stojí to za to!
   Sklad guľatiny v Hornom Výplachu, to je úroveň!

   Páči sa mi

   1. Vďaka za podklady k pochopeniu Francúzskej mysle. Velakrát sú nám ludia na západ od našich hraníc nielen predkladaní, ale priamo vnucovaní za vzor. Skutočne neviem čo si mám po tom všetkom o nich myslieť. Išlo o úmyselnú sabotáž, alebo upadli natolko, že si tú vzácnu budovu na Velkonočné sviatky “len” z nedbanlivosti podpálili. On ale síce môj strýko po vojne chodil pre UNRA pomoc vojnou zničených krajinám a rozprával o úrovni a čistotnosti Francúzov a Nemcov. Bol to priepastný rozdiel.

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s