“Eko-dieťa” a jeho chybné zameranie

Kto z vás nezaregistroval Gretu Thunberg? Tú strašidelne vyzerajúcu 16-ročnú aspergerku zo Švédska, ktorú dnes globalistický establishment podlo zneužíva na pretláčanie „macronovskej“ tyranie v mene ekológie – samozrejme len ak ide o dnešnú Európu.

Hneď na úvod chcem zdôrazniť, že som pomerne radikálny ochranca prírody a práv zvierat. Nemienim tu ani spochybňovať štandardný naratív ohľadne klimatických zmien spôsobených ľudským znečisťovaním. Skôr musím poukázať na to, akou tragédiou je skutočnosť, že témy znečisťovania či ochrany flóry a fauny sa dnes uchopili takýto neomarxistickí utopisti. A práve aj z tohto dôvodu hrozí, že sa nielenže pri tejto problematike ďalej nepohneme, ale stav sa bude zhoršovať.

Takže, popri skutočnosti, že tu máme opäť názornú ukážku “novodobej križiackej výpravy dieťaťa”, obľúbenej to stratégie dnešnej globalistickej mafie (zúfalé prípady typu Straka, Farská potvrdia), ako to celkom trefne komentuje aj Jaroslav Daniška, tak otázniky vyvoláva predovšetkým samotné zameranie Thunbergovej, resp. krajiny a obecenstva, ktoré si ľudia ako ona vyberajú a spôsob, ako o daných problematikách informujú.

Poďme sa na to bližšie pozrieť.

Aspergerka nedávno zavítala aj do UK, kde za plnej mediálnej podpory predniesla svoj prejav pred samotným parlamentom. Viac nám povie report z BBC:

Vo svojej reči 16-ročná Švédka kritizovala UK za podporu nového využívania fosílnych palív a nedostatočné znižovanie emisií uhlíka.

Greta bola pozvaná do Westminsteru potom, čo inšpirovala hnutie školských klimatických štrajkov.

Vo svojej reči z utorka  pred parlamentom kritizovala Spojené kráľovstvo za to, že podporuje ťažbu bridlicového plynu, využíva vodné a plynové oblasti v Severnom mori a rozširuje letiská.

“Toto nepretržité nezodpovedné správanie bude nepochybne v dejinách spomenuté ako jedno z najväčších zlyhaní ľudstva”, povedala Greta.

Neviem, ale ja mám z tejto “Carrie 2” dojem, že nebude nikdy spokojná dokým Európania nezačnú žiť v jaskyniach, jesť nevarené ľudské mäso a obliekať sa listami.

Ale to čo je na tejto osobe a jej noshledoch i manipulátoroch najpozoruhodnejšie je skutočnosť, ako sa zdráhajú agitovať  v tých častiach sveta, kde dochádza naozaj k radikálnemu znečisťovaniu obrovských rozmerov. Prečo naša Greta nejde navštíviť aj niektoré z týchto miest?

Tu máte ďalší obrázok, kde si môžete pozrieť podiel Británie na globálnych emisiách uhlíka.

A tu máte pre zmenu znečisťovanie oceánov. Márne hľadám v prvej desiatke európsku krajinu. Na 1. mieste opäť “i don’t give a shit” Čína:

Nemal by sa teda Grete kúpiť lístok skôr do Číny? Prečo mám ten dojem, že by táto Švédka u obyvateľov tých reálne najviac znečistených miest na svete nepochodila tak dobre, ako u citlivej belošskej strednej triedy z Británie či inej európskej krajiny? Hmm?

A toto je základný problém pri neomarxistoch hrajúcich sa na ekologistov: v reáli neriešia tento problém, keďže akurát agitujú za zníženie životnej úrovne bielych a ich nižšiu pôrodnosť namiesto toho, aby sa zameriavali na tie časti sveta, ktoré sú najviac preľudnené a najviac prispievajú k znečisťovaniu. Naopak, oni budú ešte otvárať hranice pre ľudí z takýchto oblastí a tým len prehlbovať krízu – a zhoršovať stav aj zodpovedných belošských krajín, ktoré sa na rozdiel od iných, aj skutočne starajú o to čo bude s prírodou a so zemou v budúcnosti. Jednoducho celé zle. Ale čo vlastne mohol človek čakať pri takýchto naivných utopistoch? Dokým sa tejto agendy konečne nechopia realisti, nič sa nezmení.

2 thoughts on ““Eko-dieťa” a jeho chybné zameranie

 1. Je to výborný článok. Velmi dobre ozdrojovaný. Niet mu takmer čo vytknúť. No nebol by som to ja ale, internetový troll, keby som nemal zas nejaké alle. Križiacke výpravy detí sú nepochybne mnohým známe, ale PROPagandistické barličky niekdajšieho jakobínskeho besnenia o zneužívaní detí ako vojakov, v časoch keď sa vytiahli propagandistické zbrane omnoho prieraznejšieho kalibru o zneužívaní detí ako sexuálnych otrokov, a navyše keď po druhej svetovej vojne sa sami neomarxisti chválili o zneužívaní detí ako protifašistických bojovníkov, by bolo lepšie nahradiť niečím menej známym, ale pre verejnosť prospešnejším údajom. Čo len si zo školy pamätám, tak u nás to bol nejaký Janko Giertli v partizánskej skupine asi niekde v Čiernom Balogu. Ktovie prečo aj mňa prekvapuje zamestnávanie detí v mimovládkach, v treťosektorových podujatiach nejakého detského parlamentu, niekde v propagandistických trúbach Markízy, Joj…, v ochranárskych hnutiach, na Euromajdanoch, Kuciakiádach a pod… Vývoj predsa tomu postupne nasvedčoval zákazom detskej práce u zamestnávateloch, po protikomunistickom puči, po plyšovom prevrate v novembri”89″, prišiel rad aj na zákaz školských brigád v Jednorných rolníckych družstvách. A nastalo hromadné zamestnávanie detí na takéto účely v mimovládkach a kadejakých pochybných protispoločenských činnostiach.

  Páči sa mi

  1. Dík Jozef. Ja som netvrdil, že si internetový troll, len to, že niektoré tvoje príspevky som kvalifikoval ako trolling. Ako však vidíš, nič som nevymazal, ani som nikoho neblokol – zatiaľ. Tu ide o istú mieru, ktorá by sa nemala prekračovať a udržiavanie istého základného dekóru či rešpektu. To posledné čo tu chcem sú nejaké drámy.
   Ja som dal slovné spojenie križiacke výpravy detí do úvodzoviek. Bežne sa nejaká zapálená agenda zvykne označovať ako “križiacka výprava”, je to frazeologizmus. A dnešná slniečková “eko” agenda je takouto novodobou “križiackou výpravou”.

   Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s