Poliaci a LGBT

Anatoly Karlin, zaujímavý HBD bloger ruského pôvodu, prichádza v jednom zo svojich textov, s pozoruhodným prieskumom z r. 2016, ktorý mal za cieľ identifikovať počet LGBT ľudí v Európe.

Podľa Karlina bude katolícke Poľsko v r. 2028 legalizovať gay manželstvo. Prečo? Lebo veľa Poliakov je homosexuálnych. Medzi poľskou mládežou je o 2,5x viac LGBT ľudí ako v prípade mládeže v Maďarsku. A v Poľsku postupne, napriek terajšej vláde, ktorá je silne proti LGBT, rastie podpora registrovaných partnerstiev i gay manželstiev.

Karlin píše:

Rusko je vo väčšine aspektoch menej konzervatívne ako Poľsko. Rusi sú menej pobožní, minimálne, pokiaľ ide o aktívnu prax, a ruská ortodoxná cirkev má menší vplyv ako katolícka cirkev v Poľsku. Potrat je v Rusku legálny, zatiaľ čo v Poľsku nie. A poľskí konzervatívci chcú dnes ešte možnosti potratu sprísniť, ba dokonca chcú zakázať i “eugenické” potraty. Mám podozrenie, že takéto nepremyslené politiky a všeobecná nesympatickosť poľských konzervatívcov, spolu s ich idiotskými prehláseniami a konšpiračným teoretizovaním, v skutočnosti napomáhajú k šíreniu liberalizmu v poľskej spoločnosti.

Poliaci napriek ich “cool” nacionalistickým pochodom a reputácii katolíckych “ultrakonzerví” sú v skutočnosti jedna z liberálnejších spoločností v rámci východnej Európy či V4 a to aj v porovnaní s Českom, ktoré je na vrchole rebríčka v ateizme a v produkcii porna vo východnej Európe. Poľsko je jediná krajina v tomto regióne, kde majorita nemá problém s tým, aby ich deti mali vzťah s černochmi (pozri mapku). Poľsko má tiež najviac ľudí, v rámci krajín bývalého východného bloku, presvedčených o tom, že je na čase mať na čele štátu homosexuála. [1] Karlin píše, že vzhľadom na vyššie uvedené by ho neprekvapilo, ak gay manželstvo bude v Poľsku legalizované v r. 2028.

Ako vidíte, Slováci a Česi dopadli najlepšie. 🙂

Zdroje:

  1. http://www.unz.com/akarlin/poland-will-legalize-gay-marriage-within-10-years/
  2. https://www.unz.com/akarlin/counting-gays/?highlight=gay

2 thoughts on “Poliaci a LGBT

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s