V čom je kresťanstvo židovskou vierou, nie európskou

autor: Curt Doolittle

To čo robí z kresťanstva židovskú vieru je jeho metóda prezentácie (fiktívna história), adaptácia skôr než homerické opakovanie (ospravedlnenie), ďalej jeho metóda argumentu: pilpul (sofizmus), požiadavka exkluzivity (monoteizmus), požiadavka pre podvolenie sa (otrocká morálka), požiadavka pre poslušnosť (zákon vs. múdrosť) skôr než rešpekt a tolerancia, požiadavka pre expanziu (dominancia), rozdeľovanie a démonizácia ostatných (polyetika – hoci v kresťanstve je menej prítomná ako v judaizme a islame), primát kňazov a konformita skôr než zákon a riešenie konfliktu, maladaptivita (devolúcia) skôr než adaptivita (trhy), genetika (dysgenika skôr než eugenika) a šírenie “zdrojov nevedomosti” skôr než znalosť a inovácia. Skutočnosť, že bolo nazývané ópiátom más je jednoducho medicínsky truizmus, pretože presne tým aj je (doslova).

Skutočnosť, že ľudia hovorili a písali po grécky v krajinách dobytých Grékmi z nich ešte Grékov nerobí. To čo ich robí členom skupinovej evolučnej stratégie je ich metóda spolupráce ku konkrétnemu cieľu. V prípade rozporu západné vs. semitské ide o rozpor pravdy, súladu, heroizmu, aktivity, inovácie a vlády empirického zákona voči klamaniu, nesúladu, otroctvu, absencii aktivity, stagnácie a vláde fiktívneho zákona.

Historický problém, ktorému čelí aristokracia a mužný západný človek pri liečbe jeho podľudí a zženštilej infekcie abrahámovského sofizmu je skutočnosť, že empirický zákon, obchod a veda sú jednoducho praktikované, zatiaľ čo o literatúre sa diskutuje. Len čo človek tomu porozumie, potom paralela medzi judaizmom a marxizmom a kresťanstvom a postmodernizmom bude očividná. Uvidíme židovskú pseudovedu a židovský zákon, ktoré sú nesúladné a kresťanskú literatúru a racionalizmus, ktorý je alegorický a nesúladný. Všetky tieto ideológie sa pokúšajú preťažiť rozum rámcovým obskurantizmom a sugesciou, apelom na intuíciu interpersonálnej skúsenosti, skôr než informovaním nás o limitoch osobného vnímania a skúsenosti a využitím fyzických a logických prostriedkov pre ich rozšírenie.

Abrahámizmus je sofizmus prostredníctvom analógie, nie prostriedkami deskripcie. Západný človek skúma empiricky, aby porozumel realite a ovládol ju. Semitský človek namiesto toho vytvára fikcie, aby ignoroval a obchádzal realitu.

Abrahámovský fikcionalizmus je výrazným opakom západnej deskripcie. Oni nám rozprávajú fikciu. My oznamujeme udalosti.

5 thoughts on “V čom je kresťanstvo židovskou vierou, nie európskou

 1. “Abrahámizmus je sofizmus prostredníctvom analógie, nie prostriedkami deskripcie. Západný človek skúma empiricky, aby porozumel realite a ovládol ju. Semitský človek namiesto toho vytvára fikcie, aby ignoroval a obchádzal realitu.”

  Generalizovanie a svojvoľná manipulácia s významov pojmov, to sú základné prostriedky manipulácie verejnou mienkou Ministerstva pravdy, ktoré si vybudovali obe strany barikády ostrého ideologického boja súčasnosti.

  Pripisovať Židom atribút „požiadavka pre podvolenie sa (otrocká morálka)“ je možné iba vtedy, ak vytvoríme pojem syntetického Žida. Do tejto kategórie je potom možné zaradiť aj každého gójskeho odporného chucpeho model Guy Verhofstadt a následne obviniť z každého svinstva posledných storočí Židov.
  https://www.topky.sk/cl/11/1797169/V-Europarlamente-vznikne-nova-rovnovaha-sil–Ludovci-a-socialisti-sa-budu-musiet-delit-o-moc

  Otrockú morálku pripísať Židom Starého zákona, čo dokázali pri obsadzovaní Zeme zasľúbenej vykynožiť celé národy, alebo moderným Židom ktorý dokázali často veľmi brutálnymi metódami vytvoriť a obrániť štát Izrael, tak to je možné iba vtedy, ak si vytvorím veľmi svojvoľným spôsobom kategóriu Žid a generalizujem vlastnosti najodpornejších mešuge mešumedov chucpe na celý Židovský národ. Veľmi obľúbená metóda je aj systematické zamieňanie pojmov Izraelský a Židovský národ.

  Páči sa mi

  1. Neviem, kde si našiel, že autor textu nejako kolektívne odsudzuje Židov. Očividne sme čítali niečo iné. Na tomto blogu sa neodsudzujú kolektívne Židia (všetci do jedného) a iné skupiny, či už na rasovom, etnickom či inom biologickom alebo bio-sociálnom základe (hoci o priemerných rozdieloch a ich možných dopadoch by sme sa nemali báť hovoriť). To čo však kritizujem sú konkrétne ideológie. A abrahámizmus v autorovom poňatí nie je len o judaizme. Aj islam má otrocký vzťah k Bohu. A semitský nerovná sa automaticky len židovský.

   Páči sa mi

   1. Čítam veľmi pozorne, v článku sa píše o “židovskej viere” a “abrahámizme” bez definície, čo si autor pod týmito pojmami predstavuje je charakteristické!

    Treba sa ísť pozrieť na mesiac do Izraelu a to najlepšie letieť spoločnosťou El Al z letiska Schwechat. Tá otrocká morálky a abrahámovský sofizmus človeka porazí už pri odovzdávaní batožiny. Treba sa pozrieť dobre okolo seba na postávajúcich pánov, ktorý pozorne sledujú každého, čo sa len priblíži k pultu tejto leteckej spoločnosti a všimnúť si tie oduté miesta pod šatami … 😀 Ďalší zážitok abrahámizmu a otrockej morálky nastane pri prílete na letisko, pasové a colné vybavenie je naozaj sofistický zážitok! 😀
    Namiesto k múru nárekov si treba pozrieť iný múr:

    https://storage.ning.com/topology/rest/1.0/file/get/135533120?profile=original

    Treba vyhľadať tých nariekajúcich Židov – abrahámovských sofistov s otrockou morálkou Je zvláštne že ich tam nenájdeš. Ale nájdeš osobitné prejavy “židovskej viery” a “abrahámovského sofizmu”

    Musím si pochopiteľne položiť otázku, kde sú tí abrahámovskí sofisti, aká je prevládajúca ideológia v štáte Izrael, ktorý má na čele

    Pokiaľ čo i len trochu Židom a ich mentalite, pokiaľ sleduješ ich tlač, jednoducho nedokážeš definovať “židovskú vieru”, “abráhovský sofizmus”. Pokiaľ sa pokúsiť držať Tóry a Talmudu, nájdeš tam všetko možné a celá škála interpretácií týchto textov tomu zodpovedá.

    Slováci by mali častejšie chodiť do Izraela a učiť sa pragmatizmu tam žijúcich Židov.

    Páči sa mi

 2. Morozov, ja naozaj nehádžem všetkých Židov do jedného vreca, ale toto tvoje vyzdvihovanie Izraela ti nebudem schvaľovať (aj keď do istej miery ho chápem). Ja zase v tomto nie som ako Norman, a to, že Židia majú nejaký vlastný priestor, nejaký štát, mi nevadí. Ja z princípu podporujem národné sebaurčenie, národnú suverenitu. Ale viaceré politiky tohto štátu sú na mňa už príliš nemorálne a hlavne pokrytecké: https://www.protiprudu.org/vedeli-ste-ze-izrael-mal-koncentracne-tabory/ Nemusím ti viac vyjasňovať, môj postoj z Nadhľadu dobre poznáš.

  Páči sa mi

 3. Slovensko má dve možnosti riešenie krízovej situácie:

  1. Otrocká reakcia, ktorú presadzuje pápež František a je fakticky pomýlenou interpretáciou pojmu pocestný z obdobia cca 2000 rokov pred našim letopočtom v prostredí vyprahlého regiónu a minimálnym počtom pocestných. S ohľadom na fakt, že islamisti infiltrovali migračnú vlnu a otvorene vyhlásili vojnu kresťanom, tento postoj pápeža je pre mňa naivný až hlúpy.
  2. Prevziať si vzor z krajiny, ktorá má dlhoročné skúsenosti s inváziou islamistov, takouto krajinou je pre mňa Izrael!

  Čo to v praxi znamená?

  1. Začať stavať funkčný múr okolo V4. Na taký ako vybudoval Izrael alebo USA nemáme, ale drôtenú variantu by sme zvládli.

  2. Začať vychovávať obyvateľstvo k pochopeniu brannej povinnosti na úrovni minimálne ako je v Izraeli.

  3. Vyzbrojiť armádu SR do takého stupňa, že prípadný agresor by riskoval straty, prevyšujúce zisk z obsadenia Slovenska.

  K poslednému bodu iba toľko. Treba sa zamyslieť nad nákupmi
  https://www.armadninoviny.cz/polsko-32-viceucelovych-letadel-f-35a-lightning-ii.html
  https://www.armadninoviny.cz/madarsko-kupuje-tanky-leopard-2a-a-houfnice-pzh-2000.html
  https://www.armadninoviny.cz/madarsko-kupuje-vrtulniky-h145m.html?hledat=Ma%C4%8Farsko
  https://www.armadninoviny.cz/madarsko-jako-regionalni-vojenska-velmoc-zavody-ve-zbrojeni.html
  Vo svetle týchto faktov by si zaslúžil Kotleba a pár jeho nohosledov povraz za vlastizradu!

  PS :
  Žiadne MNO nezverejní svoju reálnu obrannú politiku, v ktorej sú definované reálne hrozby spolu s ich pravdepodobnosťou, stratégiu nákupu techniky, ktorá reaguje na ne a odhad reálnosti plnenia spojeneckých záväzkov. To môže požadovať iba vyslovený idiot alebo agent potencionálneho protivníka.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s