Kalifornia: prvý americký štát na úrovni tretieho sveta

Ukážka dysgenického kolabsu v priamom prenose: to je štát Kalifornia, ktorý svojho času patril k prémiovým v rámci USA a očarúval všetkých nielen fantastickou klímou a prekrásnou a diverzitnou geografiou, ale i dynamickou “ázijskou” ekonomikou a bohatým dedičstvom baníctva, energetiky a flexibilnej miestnej a štátnej vlády. Dnes však táto časť sveta čoraz viac pripomína tretí svet.

Aké sú symptómy tretieho sveta? Predovšetkým skorumpovaná vláda, nerovná alebo neexistujúca aplikovateľnosť práva, skôr dve než tri spoločenské triedy a výskyt stredovekých chorôb. Krajiny tretieho sveta tiež trpia vysokými daňami a zároveň slabými sociálnymi službami, pred-modernou infraštruktúrou, zlou dopravou, gagnsterským tribalizmom a nedostatkom bezpečnosti. To čo však najlepšie definuje tretí svet je radikálna divergencia medzi vyvolenou elitou a masívnou underclass. A slabá stredná trieda medzi nimi.

Kalifornia 21. storočia začína čoraz viac spĺňať vyššie spomenuté parametre. Štát má najvyšší podiel bezdomoveckej populácie (135 000, čo predstavuje 22% zo všetkých bezdomovcov v USA) napriek tomu, že jeho ekonomika je najväčšia v rámci USA a poháňa najväčší počet amerických miliardárov či celkovo ľudí s obrovskými príjmami.

To je ten radikálny dualizmus: Hollywood, celebrity, Silicon Valley a iné ohromné podniky, zábery luxusných štvrtí typu Beverly Hills na jednej strane a kopa bezdomovcov prespávajúcich v stanoch, haldy odpadkov v uliciach, hispánske gangy a iné patológie na strane druhej.

Bohužiaľ, stredná trieda sa v Kalifornii zmenšuje – v dôsledku masívnych regulácií, vysokého zdanenia, rastu kriminality “farebných” či vysokých cien bývania došlo k masívnej emigrácii ľudí prevažne zo strednej a vyššej strednej triedy. Milióny, ktoré opustili Kaliforniu behom posledných 30 rokov boli postupne nahradené ilegálnymi migrantmi a inou spodinou.

Rady stanov na chodníku v centre Los Angeles. Los Angeles je podľa jednej štúdie štvrté najbohatšie mesto sveta. Sídli tu Hollywood, veľké podniky a bývajú tu aj mnohé americké celebrity. Momentálne však mnohé jeho ulice vyzerajú skôr ako v treťom svete.

Obrovské množstvo bezdomovcov tu dnes prenáša tie najhoršie choroby. Hygienické štandardy priestorov, v ktorých sa pohybujú sú horšie ako v utečeneckých táboroch v Sýrii. Bežná je najmä epidémia hepatitídy A a i prípady týfusu.

Zhoršuje sa všetko: od úrovne kriminality cez čoraz slabšiu úroveň verejných škôl až po zdravie. Jeden z troch Kalifornčanov trpí cukrovkou alebo pre-diabetom. Ide tu už o epidémiu, ktorá výrazne postihuje najmä hispánsku komunitu. Daný stav nie je len o ich predispozícii k tomuto ochoreniu, ale aj o nedostatočnom efekte verejného zdravia. Štátne dialyzačné kliniky poriadne nefungujú, chýbajú peniaze. Je to tragický príznak miestnej “diétnej” kultúry, masívneho nelegálneho prisťahovalectva a slabej snahy o verejnú zdravotnú výchovu.

Prípad Kalifornie nech je varovaním pre všetkých naivistov s ich nebezpečnou politikou otvorených hraníc voči tretiemu svetu, ako aj podpory dysgenických paternov v rámci štátu (nezregulovanie pôrodnosti underclass). Múdri sa učia na chybách druhých, hlúpi si ich musia zažiť.

Zdroj: America’s First Third-World State

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s