Neschopnosť Čaputovej reprezentovať Slovensko

Čaputová s jej bandou infantilných podporovateľov

Áno, áno, áno – v porovnaní so všetkou ostatnou kritikou je toto trivialita, ale jednoducho aj tak mi to nedá: Čaputová zatiaľ nereprezentuje Slovensko tak, ako by sa od prezidentky, či celkovo vysoko postavenej politickej osoby, očakávalo.

Povedzme si to na rovinu: Čaputová bola značnou časťou Slovenska zvolená preto, lebo je to atraktívna žena s príjemným hlasom, od ktorej sa očakávalo, že po vonkajšej stránke bude reprezentovať národ na adekvátnej úrovni a vzbudzovať dobrý dojem. Toto je jej hlavná úloha (z pohľadu mnohých Slovákov), v ktorej však od nástupu do funkcie zlyháva.

Čo sme zatiaľ videli? Nuž, posúďte sami:

Tento dokrkvaný, “pyžamový” a “rozširujúci” štýl je jednoducho niečo odporné, vyslovene zločin proti dobrému vkusu. Neviem, kto Čaputovej v tomto smere radí, ale ak má táto žena v sebe súdnosť, tak by svojho módnehu poradcu mala okamžite vymeniť (ak si teda tie handry nevyberá výlučne sama). Ale ktovie, možno, že práve toto je štýl, ktorý “libtardom” najviac imponuje (holt, zdeformovaný mozog nemá cit pre vkusnosť a krásu).

A tu je niečo pre kontrast: napríklad dnes robila Kvetka Horváthová rozhovor s Petrom Pellegrinim a viacerí konštatovali, že takto nejako by sa mala prezidentka obliekať – jednoducho a elegantne:

Ďalšia vec, ktorú Čaputová neovláda: slušná dáma reprezentujúca štát by pri oficiálnych návštevách politikov nemala mať vlasy navoľno, ale vypnuté či zopnuté. Čaputovej vlasy vyzerali pri dnešnom slávnostnom podpise deklarácie o pro-EU smerovaní Slovenska jednoducho strašne. A taktiež by mala prestať sa s nimi toľko hrať, ako nejaká pubertálna neurotička (čo sme mohli vidieť v niektorých rozhovoroch s ňou).

Kapitolou samou o sebe je tiež jej často odutá gamba a duchom neprítomný pohľad. Mala by sa častejšie dívať na druhého, keď dotyčný rozpráva a nie sa tváriť, že ju absolútne nezaujíma, čo hovorí a tváriť sa ako “božie utrpenie”. Pôsobí to veľmi nedôstojne a ignorantsky.

Tak dnes len takto odľahčene, nepoliticky. O omnoho vážnejších veciach, t.j. Čaputovej politických prešľapoch, si povieme nabudúce.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s