CNN novinár vs. pro-belošský advokát

Angličtinárom by som odporučil pozrieť si tento pozoruhodný rozhovor amerického novinára CNN indického pôvodu Fareeda Zakaria s Jaredom Taylorom, ktorý je editorom webu American Renaissance a sebadeklarovaným obhajcom záujmov belošskej (ešte stále) majority v USA. Rozhovory s Taylorom je vždy radosť pozerať, keďže sú to výborné ukážky argumentačnej zručnosti kombinovanej s veľkou trpezlivosťou. Zakaria sa naozaj veľmi snažil (obzvlášť veľmi využíval taktiku známu ako red herring), ale mal voči sebe príliš ťažký kaliber, ktorého argumenty sú zakorenené v realite i v histórii.

One thought on “CNN novinár vs. pro-belošský advokát

 1. Fareed Zakaria v tomto rozhovore používa metódy, ktoré veľmi pekne popísal a systematizoval Wissmann Wolf Ruede vo svojej knihe http://www.uniknihy.sk/produkt/satanske-metody-vyjednavani-1/. Vďaka neustálemu skákaniu do reči, odbiehaniu od témy a celej škále v knihe spomenutých metód je celý rozhovor neprehľadný a veľmi ťažko sa sleduje niť myšlienok Jareda Taylora. Odporúčam preto prepis rozhovoru na https://www.amren.com/archives/interviews-appearances/transcript-cnns-fareed-zakaria-interviews-jared-taylor/ , v ktorom sa jasne ukazujú použité metódy deformovania komunikácie!

  Nemyslím si, že by Taylor argumentačne zvládol tento rozhovor. Zakaria úmyselne zaťahoval Taylora do rasových problémov a to často veľmi problematickým spôsobom. Taylor nedokázal využiť Zakariove politologické práce do svojej argumentácie a úplne vynechal kultúrne a hlavne ekonomické problémy imigrácie.

  Taylor nedokázal zdôrazniť, že akákoľvek pozitívna diskriminácia menšiny je sprevádzaná diskrimináciou väčšiny. Nedokázal zdôrazniť, že nik nespochybňuje rasu menšín, ktorá je základom pre ich pozitívnu diskrimináciu a politickú aktivitu, ale naopak aj Zakaria spochybňuje bielu rasu „vedeckými“ argumentmi. Mal rázne zdôrazniť túto zjavnú asymetriu, ktorá tvorí podstatnú časť Zakariovej argumentácie v tomto rozhovore.

  Taylor nepoložil Zakariovi veľmi jednoduchú otázku:
  Koľko stojí a kto zaplatí obrovské náklady na integráciu ilegálnych imigrantov, ktorí porušili pri vstupe do krajiny zákony?
  Keby pri argumentácii situáciou v Maďarsku použil túto argumentáciu, vyšlo by veľmi rýchlo najavo, že vrávorajúci systém sociálneho zabezpečenia a zdravotného poistenia by akceptovanie ilegálnych imigrantov položilo na lopatky.

  Vyhol sa kultúrnym problémom – kriminalita, odlišné hygienické návyky, obťažujúce spoločenské správanie, … atď.
  Porovnajte čistotu a poriadok v obyvateľov okolo Baltiku a Stredozemného mora. Porovnajte čistou a poriadok v Petrohrade a Neapoli. Pozorujte čistotu a kultúru stolovania napríklad Číňanov a Európanov. Nepotrebujete rasové teórie aby ste pochopili, že spolužitie je veľmi problematické a vedie ku uzatváraniu sa (dobrovoľnému aj nedobrovoľnému) do ghiet.

  Bol som nedávno na severe v „Nordických“ krajinách. V centre hlavných miest Pobaltia to vyzerá ako biely apartheid. Nás poučujú o xenofóbii a rasizme, nech sa pozrú do zrkadla! Dajte si do googlu vyhľadať články na tému „ghetto immigrants denmark“ a pochopíte, o čom hovorím! Najviac poučujúcich drístov počúvame z Belgie, zopakujte si to isté ale s témou „ghetto immigrants belgium“ !

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s