Truban za premiéra? R U kidding me?

Takže lídrom spoločnej kandidátky PS a Spolu bude nakoniec Michal Truban. A priam až definičný tajtrlík Beblavý programovým lídrom. Treba uznať, že sebavedomie týmto dvom pánom nechýba. Truban už veľmi otvorene hovorí o svojej ambícii získať premiérske kreslo.

Truban však klame telom (ako sa hovorí) – energický, dynamický, mladý, športovec, IT-čkár, podnikateľ, čo rád dáva rady na FB zmätenej mladej generácii. A ešte si dal spraviť aj módne tetovanie (veď treba lákať tých mladých).

Táto umelo udržiavaná fazóna sa však rýchlo rozpadne len čo je Truban hodený do ringu so skutočne politicky skúsenými ľuďmi. Treba si napr. pozrieť jeho diskusiu s Erikom Tomášom zo Smeru na Ta3. Ten človek je argumentačne slabý ako čaj, vlastne to bol jeden z najslabších výkonov aké som z tzv. liberálneho tábora za posledné obdobie videl. Ak si v PS mysleli, že výmena ľavicového Štefunka za “korporátneho” Trubana bude výhra, môžu sa ešte škaredo popáliť.

Najslabším premiérom v doterajšej histórii bola Radičová. Ale dokonca i tá mala lepšiu politickú a argumentačnú prípravu a väčšie skúsenosti ako umelý nímand Truban. Truban je jednoducho ako tá povestná šumienka – zo začiatku veľa bubliniek, ale po odpití žiadna chuť (alebo zlá chuť).

4 thoughts on “Truban za premiéra? R U kidding me?

 1. Nomináciou brbľavého synáčika mečiarovského privatizéra na post ministra financií Truban presvedčil, že ako manager stojí za prd. Za celú dobu jestvovania „progresívcov“ v personálnej oblasti vidno iba degresiu, ich team nemá skúsených odborníkov ani na jeden post vo vláde.

  Ale nečudujme sa! Je to chyba zdochýňajúceho liberálneho systému, ktorý umožňuje sadnúť si na akúkoľvek zodpovednú stoličku s vedomím, že za škody ktoré napácham nenesiem zodpovednosť. Liberalizmus v tomto poňatí je primitívna anarchia bez ohľadu na akékoľvek tradičné hodnoty. Celá táto zostava sa dá označiť za politickú pedofíliu a teda článok SME je v súlade s týmto systémom.

  Obsadenie postov EÚ je nádhernou ukážkou tejto choroby. Neschopná ministerka obrany, ktorá dokázala zruinovať kedysi silný Bundeswehr, šéfka prekorumpovaného MMF, ktorý nezvládol finančné trhy, gašpar čo nezvláda situáciu v Belgicku. Na čele štátu trasúca sa Merkelová, blázon Boris Johnson, … atď. … Stačí?

  Nechceme od našich politikov na Slovensku príliš veľa? 😀

  Liked by 1 person

  1. Nie, nemajú odborníkov, len napínajú svaly a machrujú pred pubertiakmi na Facebooku. Ale Slováci sú jednoducho nepoučiteľní a budú voliť niekoho alebo niečo len z toho titulu, že je to “nové”. Politická pedofília, presne tak. 🙂

   Páči sa mi

 2. Ak si spätne premietnete kvalitu prognóz rozpočtových prognóz brblavého tajtrlíka, ktorý sa vyjadroval pravidelne minimálne desaťročie a porovnáte ich s realitou, uvedomíte si nekompetentnosť tohto hlupáka ako ministra financií.
  Ale „nehante ľud môj“, je to systémový problém a Ursula Gertrud von der Leyen je ukážkový príklad nekompetentnej ale o to drzejšej sociopatky, ktorá sa dokáže nominovať a prijať akýkoľvek post bez toho, aby si uvedomila že by mala (ale liberálny systém to znemožňuje) niesť aj zodpovednosť za škody, ktoré napácha. Už len krátky prehľad jej kariéry ukazuje, že táto …. bez praktického kontaktu s reálnym životom sa dokázala presadiť v tak diametrálne odlišných rezortoch, že človek až žasne nad jej drzosťou.

  Ale venujme sa výsledkom jej pôsobenia na ministerstve obrany. Uvediem pár najkrikľavejších príkladov jej hlúposti.

  1. Pani ministerke sa podarilo znefunkčniť flotilu najmodernejších ponoriek U212A veľmi jednoducho! Hlupaňa s podporou Merkelovej chcela ušetriť a tak vopred neobjednala pre ponorky nové palivové články, následkom čoho tieto moderné ponorky trčia neschopné boja v dokoch a čakajú na ich výmenu. Neviem čo ju učili na ekonomickej škole, ale v tomto prípade prevládla kvalifikácia gynekológa nad praktickou ekonómiou! https://www.reuters.com/article/us-germany-arms/germany-not-satisfied-with-readiness-of-submarines-some-aircraft-idUSKBN1QS1G7

  2. V letectve nie je situácia lepšia. Eurofighter, Tornado a helikoptéry CH-53 dosiahli za jej pôsobenia pohotovosť pod 50%, problémy s transportným lietadlom A-400 sú už notorické. Dôvod je jednoduchý – zanedbanie pravidelnej údržby, úspory pri nákupe náhradných dielov a výcviku nových leteckých mechanikov.

  3. Ďalšia tradičná pýcha Nemcov – tanky – nedopadla lepšie! Iba 95 z tankov 244 Leopard 2 Bundeswehru sú bojaschopné https://www.rt.com/news/410068-leopard-tanks-not-operational/ !

  Spoločný menovateľ je nekompetentnosť gynekologičky ministerky s pochybným ekonomickým vzdelaním v technických problémoch údržby modernej vojenskej techniky!

  A takáto …. sa stala za odmenu prezidentkou Európskej komisie a bola schválená rovnako nekompetentnými posrancami EP!

  Páči sa mi

 3. Treba sa zamyslieť nad faktom, že ani jeden politik na Západe sa nemôže postaviť pred verejnosťou v otvorenej diskusii Putinovi. Ako je možné, že „liberálne“ demokracie dokážu do svojho čela postaviť vyslovených hlupákov a bláznov? Nie je to jeden z argumentov pre myšlienku že liberalizmus v dnešnej forme je na ústupe a požiera sám seba?

  Je veľmi ukážkové, ako naše liberálne médiá zaobchádzajú s rozhovorom, ktorý poskytol V. Putin novinám Financial Times a postrehom skúseného redaktora Lionela Barbera, ktorý verejne priznal fkat, že ho Putin vymanévroval a skutočne mu pár krát nahral na smeč!
  https://www.lbc.co.uk/radio/presenters/james-obrien/ft-editor-behind-the-scenes-look-vladimir-putin/

  Neočakávam, že naši novinári majú intelekt, vedomosti a skúsenosti, aby dokázali komentovať tento rozhovor :
  https://www.ft.com/video/d62ed062-0d6a-4818-86ff-4b8120125583
  Dôležitá je aj neverbálna komunikácia Putina, o ktorej by sa dal napísať rozbor na niekoľko strán. Ale treba si naštudovať aj transkript rozhovoru a premyslieť si myšlienky, čo tam odzneli:
  https://www.ft.com/content/878d2344-98f0-11e9-9573-ee5cbb98ed36

  Extrémny liberalizmus pomohol rozložiť Sovietsky zväz, ale dnes požiera demokraciu tempom, ktoré je fascinujúce. Je to podobná situácia, ako keď Nemci poslali Lenina v povestnom zaplombovanom vagóne do Ruska aby tam rozpútal revolúciu. Nastala explózia, ktorá tlakovou vlnou udrela na jej pôvodcov – Nemecko. G. Soros je takou bombou, ktorá teraz deštruuje USA a EU.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s