Radačovský o “riešení” rómskeho problému

Kuffova veľká nádej. 🙂

Naozaj veríte, že LSNS je schopná tento problém vyriešiť? Snívajte samozrejme s nami (ale myslím, že to každý so základným raciom musí chápať). Tu je inak zaujímavé stanovisko europoslanca (joj, že by sme všetci chceli ten jeho plat? A za tú robotu. :-)) Miroslava Radačovského k tomuto najzávažnejšiemu problému Slovenska:

“Spôsob riešenia rómskeho problému, ktorý niekoľkokrát p. Nicholsonová verejne ako slovenská politička prezentovala a to sterilizáciou rómskych žien, je podľa môjho názoru neetický a pripomínajúci riešenia nie z tak dávnej minulosti, kedy boli ľudia sterilizovaní z dôvodu rasovej príslušnosti. Nič na tom nemení skutočnosť, že ide o dobrovoľné sterilizácie. Takýto spôsob riešenia môže mať pre niekoho nádych rasizmu, xenofóbie a nechcem sa vyjadriť ešte čoho, pretože v nálepkovaní mám svoje skúsenosti. 

Rómsku problematiku poznám veľmi dobre. Pôsobil som skoro 40 rokov ako sudca na východnom Slovensku, v Prešove, Košiciach, Poprade a viem viac ako ktokoľvek iný o aký problém ide. Pred tým, ako som sa stal sudcom, pôsobil som ako učiteľ vo výlučne rómskej komunite na východnom Slovensku. Rómsky problém tu existuje, vyvoláva niekedy oprávnené, niekedy neoprávnené napätie medzi menšinovou a väčšinovou spoločnosťou, avšak som zásadne proti extrémnemu spôsobu jeho riešenia a to bolo hlavným dôvodom, pre ktorý som za p. Nicholsonovú ako Slovák nehlasoval. Tiež mám určité výhrady proti používaniu pojmu Kuffovci. P. Kuffu osobne poznám, v minulosti som mu pomáhal riešiť aj problémy so sociálne neprispôsobivými jedincami a zastávam názor, že p. Kuffa ako kňaz urobil pre znevýhodnené skupiny obyvateľstva na Slovensku viac ako ktokoľvek iný.”

Koľkože rokov to tá cirkev rieši problematiku Rómov? Mnohí radi vypisujú o tom aká má byť v tom úžasná. Fajn. Ale mám jednoduchú otázku: prečo to nijako nepociťujeme a stále sa píše o zhoršujúcom sa rómskom probléme? A neboli na tom cigáni náhodou lepšie za ateistického komunizmu, kedy bola cirkev odsunutá bokom? Hmm?

Ešteže nám tu pán Radačovský spomenul “záchrancu” a hviezdu našej alternatívy otca Kuffu, ktorému tak veľmi leží na srdci genocída národa slovenského homosexuálmi druhej triedy (to sú pre našeho dobrovoľného celibátnika ďalší masonovci alebo dahmerovci), a preto sa s takou vervou stará o reprodukčné zdravie narkomanov, alkoholikov a celkovo cigánskych asociálov. Tí síce neporodia žiadnych “turingov”, ale nejakého toho briskného rehoľníka by snáď len mohli, možno – na znak vďaky ekklésii. 🙂

A ak by náhodou predsa len zvíťazili tí Kuffovi nenávidení liberáli, tak ani vtedy to nemusí byť pre neho až také zlé, ako si myslí. Môže predsa ešte začať konvertovať afrických bonobákov či iných čičmekov, ako to radi robia jeho kolegovia v ďalekých to krajoch, a robiť z nich napríklad karmelitánky alebo františkánov. Proste win win pre nášho batmana na generácie dopredu. 🙂

6 thoughts on “Radačovský o “riešení” rómskeho problému

  1. Radačovský má celkom kultivovaný, inteligentný prejav – takže nečudujem sa, že je s kotlebovcami na nože. 😀 Ale toto vyhlásenie k Nicholsonovej návrhu je fakt jak od totálneho slniečkového slniečkára. Je to celkom smutné, že hentaká škaredá a sprostá opica s maturitou dokázala prísť s rozumnejším návrhom než ktokoľvek z tzv. národovcov, veľmi smutné.

   Ale páči sa mi, že Radačovský si razí vlastnú líniu, a že len nepapágájuje to, čo chce Kotleba (hoci aj s Radačovským nebudem súhlasiť). Ide o to, že Kotleba v konečnom dôsledku dopláca na to, že sa obklopuje len servilnými osobami s jedným jediným názorom – tým jeho. Radačovský (napriek niektorých oprávneným výhradám) tak môže byť v tomto smere príjemným osviežením.

   Páči sa mi

 1. „Rómsky problém“ je iba malou časťou oveľa širšieho problému podpory sociálne deviantného chovania v spoločnosti. „Rómovia“ je iba náter na zásadný problém konfliktu naivného altruizmu a deviantného parazitického spôsobu života sociálnych deviantov.

  Mám možnosť pozorovať „umelcov“ a ich parazitický spôsob života (koncentrovaný najmä v Bratislave a Košiciach). Figúrky ako Kalmus a Lorenz sú len extrémne vyjadrenie za hranicou intuitívne chápanej psychiatrie existencie našej umeleckej obce. Keď občas nazriem na videá z rôznych „kultúrnych“ akcií (bienale, vernisáže a pod.) vidím tam stále tú istú vzájomne sa podporujúcu sa zostavu darmožráčov – pojedačov obložených chlebíčkov a chlastu zadarmo. Bolek Polívka to vystihol heslom „Alkohol a chlebíčky, to sú naše koníčky“. Dôležité je iba to, aby boli zadarmo!

  Kam sa hrabú „Rómovia“! Problém s nimi je iba v ich kvantite (spôsobenej motiváciou sociálneho systému k ich rozmnožovaniu), nie v kvalite ich vyžierania výsledkov práce väčšiny!

  Páči sa mi

 2. Liberalizmus nie je (podobne ako komunizmus) reálna forma politického zriadenia spoločnosti. Je to iba pochybná politická filozofia ktorá sa v praxi veľmi rýchlo degeneruje na anarchiu, ktorá sa veľmi rýchlo zmení na oligarchický systém vládnucej finančnej 0,9% elity alebo v prípade komunizmu gangsterskej partokracie.

  Vyčíňanie sociálnych deviantov – umelcami a politikmi počínajúc a asociálmi osád deviantov – sú len vhodnou kamuflážou na zakrytie zásadného problému. Migranti sú nový hit a terč pre ohlúpnutý národ. Toto sa nemôže skončiť dobre! Stačí sa pozrieť na Ukrajinu …

  Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s