PS je anti-ľudové hnutie pre zbohatlíkov

Viac ľavicový Štefunko bol nakoniec odsunutý v prospech korporátneho panáčika Trubana

Tento americký projekt Esetu je čitateľnejší než jeho tvorcovia asi chceli. Táto strana je vyslovene anti-ľudové hnutie, lepší popis má momentálne ani nenapadá. Strana pre solventných, pre Bratislavu, nie pre pracujúcu triedu, nie pre normálnu slovenskú majoritu a rodinu. Poďme sa pozrieť s čím nedávno prišli. Dobré zhrnutie ponúkla poslankyňa za Sme rodina Petra Krištúfková (zdroj Facebook):

SABATIKAL NIE JE TO, ČO SLOVENSKÉ RODINY POTREBUJÚ ❗️

Priznám sa, že návrh Progresívneho Slovenska, ktoré chce po budúcich voľbách viesť vládu, ma zaskočil. To vážne chcú zaviesť tzv. sabatikal, teda voľno na pol roka pre každého, kto odpracoval viac ako 10 rokov? A Sociálna poisťovňa to má preplatiť vo výške 70% z čistej mzdy? Prvé mi napadlo: „Pre koho tento návrh vlastne chystajú? Kto si môže dovoliť polročný „reset“ od práce a zníženie mesačného príjmu? No tí najbohatší. A my sa im na reset a polročnú dovolenku máme poskladať cez odvody všetkých v Sociálnej poisťovni. To fakt myslia vážne?“ Tak ešte raz si položme otázku: „Kto si môže dovoliť odísť z práce na pol roka a žiť zo 70% mesačného príjmu?!“ Najbohatší ľudia. 
Určite nie učiteľky, zdravotné sestry, robotníčky, živnostníčky, ktoré sa starajú o deti a možno aj samé, tie sú naozaj vyhoreté, alebo zrobené ako taký kôň a „reset“ potrebujú ako soľ. 
Takže, poďme sa poctivo baviť o riešeniach, ktoré naozaj pomôžu rodinám. Vedci a ekonómovia stále viac diskutujú na tému štvordňového pracovného týždňa. Je vedecky dokázané, že skrátený pracovný týždeň zvyšuje výkon a efektivitu práce zamestnancov. Kým k tomuto opatreniu príde, tak určite by bolo na mieste, na začiatok skrátiť pracovný týždeň pre matky so školopovinnými deťmi. Pracovný týždeň by sa pre ne skončil v piatok o 12 hodine.

Najlepšie sa však anti-ľudovosť PS ukáže pri jeho lídrovi Michalovi Trubanovi. Tu ho máte v plnej “kráse”:

Viete, s takými typmi ako Truban som sa potýkal celý život – či už na strednej alebo na vysokej. Viem si ho veľmi dobre zaradiť: synáčik pochybného zbohatlíka s jointom v ruke, ktorému sa dvere ľahko otvárali a ktorý pohŕda “špinavými a lenivými robošmi”.

Darmo sa dnes vykrúca z toho, že bol v čase, keď prezentoval svoje opovrhujúce výroky o pracujúcich ľuďoch “nedospelý”. Ja som mal tiež 18 rokov a v živote by som sa ani v tomto veku, a ani v mladšom, takto o pracujúcej triede nevyjadroval. Napokon sám z nej pochádzam a som na to ľudsky hrdý. Nie, toto nebola “mladícka nerozvážnosť”, ale ide o typickú mentalitu a postoj “trubanovských” typov. Samozrejme, že dnes mu neostáva nič iné než sa od tých nechutných výrokov dištancovať. Ale je to len kamufláž. Mentalita, prístup a reálpolitika od reality odstrihnutého “bratislavského” snobizmu ostali.

6 thoughts on “PS je anti-ľudové hnutie pre zbohatlíkov

 1. K našim „progresívnym“, „slušným“ a „novým“ politikom model Truban, Kiska alebo Beblavý je doslovne únavné sa vyjadrovať, najmä na stránkach s malou čítanosťou.
  Momentálne mám rozčítanú výbornú knihu https://www.martinus.sk/?uItem=600695 , novinárka evidentne úplne znechutená úrovňou politikov v GB popisuje príčiny, ktoré dovoľujú týmto podpriemerným sociopatom presadiť sa v politike.
  Zarážujúce je, že ak odfiltrujem špecifiká GB a zoberiem tie naše na Slovensku, píše o všeobecne platnom procese úplnej degenerácie demokracie, ktorá sa asi všade na svete zvrhla na volebnú demokratúru.
  Pozrite si prejav Pána Veľkonemožného Kisku študentom. https://www.youtube.com/watch?v=5jOwdARVqc8
  Postačuje 10 minút pátrania v obchodnom registri tohto „podnikateľa“ a jeho vlastná kniha https://www.martinus.sk/?uItem=150476
  Na to aby si študent s priemerným IQ urobil obraz o tomto arogantnom hlupákovi – asociálovi.
  Truban je analogický prípad, jeho výlevy typu
  https://www.hlavnespravy.sk/truban-hanlivo-o-pracujucich-ludoch-robosi-su-uplne-specialna-sekta-ludi-das-robosovi-robit-kachlicky-ta-ojbe/1844363
  alebo
  https://slovensko.hnonline.sk/1983003-truban-pred-studentmi-hovoril-o-tom-co-ho-naucili-drogy-dnes-vysvetluje-starsie-video
  aby si človek urobil obraz o tomto sociopatovi, ktorý sa derie k moci.
  Problém vidím v kultúre, čo sa tu pestuje po roku 1990 a to rôznou, často veľmi nenápadnou formou. Mládež aj vďaka mizernej úrovni školstva ju „žerie“. Ako je možné, že taký jasný podpriemer ako Rytmus, ktorý keď prekročí hranicu v Bergu alebo Kittsee sa zmení na úbohú Nulu, môže sa stať idolom časti mládeže? Keď začnete porovnávať naše problémy so zahraničím, rýchlo zistíte že sa jedná o systémový problém.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s