Kratšia úvaha o nordikoch

Čo si myslieť o tomto severskom biologickom subtype s vysokou a štíhlou postavou, dolichocefalickou lebkou a stereotypne modrými a svetlými vlasmi? Mnohí hovoria, že je to prirodzene idealistická rasa. A myslím, že niečo na tom za iste bude. Nepovedal by som, že sú prirodzene viac morálni (hoci niektorí by argumentovali aj v prospech tohto – hoci do problematiky morálky by som nechcel dnes zachádzať), ale zdajú sa byť menej zaujatí svetskými záležitosťami či povedzme všeobecne prízemnými vecami a viac u nich badať hľadanie alebo túžbu po excelentnosti, kráse, dokonalosti, ktoré však existujú už tu na zemi.

A tento nordický idealizmus nenachádza svoju reflexiu len v germánskej mytológii, ale napr. aj u vojenských výdobytkov, filozofie, vedeckých a technologických inováciách atď, atp. Práve tu niekde bude asi pôvod myšlienky, že vysokí, štíhli, skôr modrookí kaukazoidi sú kreatívni a zároveň disciplinovaní v boji.

Lenže tento idealizmus môže mať i ďalšiu stránku – väčší sklon presadzovať myšlienky, ktoré sú príliš utopistické pre náš skazený svet. A ak sú nordici napr. indokrinovaní istými neo-komunistickými ideami, potom budú veriť tomu, že všetky rasové a etnické skupiny majú rovnakú schopnosť dosiahnuť slobodne uvažujúcu a fungujúcu spoločnosť, kde všetky etnické a náboženské skupiny môžu ko-existovať bez konfliktov, napríklad.

Platí, že väčšina duší na tejto planéte je založená na egách a sú menej otvorené načúvaniu myšlienok, ktoré nie sú akceptované väčšinou spoločnosti, najmä tých, ktoré majorita považuje za “odporné” (napriek tomu, že v skutočnosti nemusia patriť k morálne odsúdeniahodným myšlienkam z objektívneho pohľadu). Nordici budú prirodzene liberálni ľudia, ale v prípade vyhrotenej “slniečkárskej”(neo-marxistickej) indokrinácie to aj tak často skončí so zadubeným prístupom. Najlepší príklad tu bude Švédsko (Sweden Yes, ako sa hovorí), hoci Nemecko, s jeho živeným komplexom veľkej viny, sa mi zdá tiež celkom blízko.

Sú teda nordici odsúdení k zániku?

Nemyslím si.

Ale mladé duše, ktoré odmietajú opustiť svoj utopistický svet a spraviť to čo je nevyhnutné a čo si dnes vyžaduje isté nepohodlie a ostrakizáciu môže čakať kruté prekvapenie. A možno až takýto pád na hubu, ako sa hovorí, bude jediný spôsob potrebný k tomu, aby nordická rasa, ako celok, upustila od utopizmu a začala akceptovať realitu.

4 thoughts on “Kratšia úvaha o nordikoch

 1. Každá rasa a podtyp má svoje pozitíva aj negatíve, respektíve vlestnosti, o ktorých sa nedá povedať, či sú dobré alebo zlé.
  Mylsím ale, že nemá zmysel hladať dnešnú ochotu akceptovať imigrantov v nejakých špecifických vlastnostiach týchto “nordikov”. Podľa mňa tam grá základú úlohu proste ťažká propaganda a ideologická nadvláda. Plus naozaj relatívne ľahký život – oni stále nechápu, že ide o veľa, keď sa ich úroveň života stále nemení.

  Pripomenutie:
  ja som zvolil termín “norman”, “normani” ako práve určitý širší pojem, aby do neho spadala biele nadalpská ras čo najviac, teda aj “slovania”, aj “germani”, aj rôzni tí “gálovia” a “angloameričania”.Samotní “nordici” v tomto slova zmysle, skôr akýci “škandinávci” – to nepovažujem za až tak dôležité či významné, nepovažujem tento typ až za tak výnimočne dobrý.
  Nie je to ideálne, možno by to chcelo iné slovo – ale nič sa nevyskytlo. Nápadom sa nebránim – názov zahrňujúci väčšinu belochov.

  Páči sa mi

 2. “Plus naozaj relatívne ľahký život – oni stále nechápu, že ide o veľa, keď sa ich úroveň života stále nemení.”

  Vrátil som sa z cesty po hlavných mestách “nordic” country. Siruácia je taká, že distribúcia imigrantov je premyslená tak, že v hlavných mestách (videl som Stockholm, Oslo, Helsinky) prakticky “pigmentovaného” imigranta nestretnete (stretol som jedného taxikára, evidentne už integrovaného, lebo túto profesiu by inak nezvládol), inak dôsledný aparthied ako v JAR 😀 ). Teda väčšina Švédov, Nórov alebo Fínov situáciu nemôže pociťovať, lebo neprichádzajú do kontaktu s problémami.

  Páči sa mi

  1. Áno, je to presne tak, ako píšeš – funguje silná segregácia, hnedoidi majú vlastné štvrte izolované od majority, kde sa kopia všemožné problémy. Dokým majorita naozaj nezačne výraznejšie pociťovať bremená hnedoidnej migrácie (a to platí viac v oblasti ekonomickej, životnej úrovne než terorizmu či kriminality), tak svoje voličské paterny výraznejšie nezmení.

   Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s