Večná téma abortov a ústup Smeru

Globálne otepľovanie a znečisťovanie prírody, migračná kríza, narastajúca nerovnosť medzi chudobnými a extrémne bohatými, bankové a korporátne otrokárstvo, islamský terorizmus či všeobecne násilná kriminalita inorasových cudzincov v európskych krajinách, vojnové zločiny USA a hroziaca vojna s Iránom či možno aj s Ruskom, nízka pôrodnosť, dysgenika, materializmus, konzumizmus. To je niekoľko z kľúčových problémov, ktorými sa treba primárne zaoberať.

Čo však dookola riešia kdejaké tie národné a kresťanské tzv. alternatívy? Zase len potraty a LGBTI. Neustále cyklické omieľanie týchto evergreenov nakoniec spôsobilo, že pred plánovaným pochodom “bielostužkovcov” sa i v socdemáckej strane Smer začalo vypočítavo uvažovať, či si na otázke abortov neprihriať nejakú tú polievočku (a možno aj tým nejako rozoštvať spojenectvo Hlinových katolíkov s pedofeťákmi z PS) –  napriek tomu, že len pred rokom Fico “pro-life” agendu rázne odmietol.

Nuž, dlho toto hranie sa na pro-liferov Smeru však nevydržalo. V strane si údajne nejako vyhodnotili možné riziká a prevážil v nej nakoniec pragmatizmus, a preto má nakoniec odstúpiť od nápadu krátenia lehôt, ktorý vzišiel od dvoch konzervatívno-katolíckych poslancov Podmanického a Blanára. Sionistický Postoj k tomu píše:

Z úvahy, či by relevantná časť poslancov Smeru a SNS spolu s časťou opozičných poslancov nepresadili významné skrátenie lehoty z dvanástich na šesť alebo osem týždňov, sa tak stal na niekoľko týždňov plán. Hoci nikdy nebolo celkom isté, či a v akej podobe sa tento plán zrealizuje.   

Podľa aktuálnych informácií Postoja je však už tento nápad minulosťou a celá téma padla. Na najvyšších poschodiach Smeru si to napokon vyhodnotili tak, že razantnejšie zmeny proti potratom by strane priniesli viac strát než ziskov.

Veru, viac strát než ziskov, pretože predstava živená konzervatívnou alternatívou, že Slováci sú nejako extra proti potratom je skôr mýtus. Je dosť možné, že v Smere si spravili i interný prieskum ohľadne tejto agendy a zistili, že by na tom prerobili. Navyše celý ten návrh bol jednoducho nebetyčná hlúposť, ktorá by prakticky aj tak nič nevyriešila (dokonca je možné, že by bolo tak vykonaných ešte viac interrupcií vzhľadom na to, že dlhšia lehota znamená, že žena má viac času na premyslenie zákroku a často od neho odstúpi na poslednú chvíľu).

Za obzvlášť znepokojivé tu treba považovať pokus skracovať lehotu aj v prípade genetického poškodenia plodu na 12 týždňov vzhľadom k tomu, že v tom čase ešte nebudú výsledky genetických testov. Tie sa totiž robia až po 16. týždni. Toto je jasná dysgenika. Naopak, je na čase začať viac uvažovať v intenciách genetického zdravia populácie a snahy v tomto smere zlepšovať všeobecný stav (takže ak už nejaká zmena, tak smerom k predĺženiu lehoty v tomto špecifickom prípade).

Tu si treba na rovinu povedať, že celá táto pro-life agenda vrátane pripisovanie osobnosti blatocystám spoločne s dogmatickou mantrou “od počatia” [1] je takmer výhradne nábožensky motivovaná záležitosť. [2]

Dilemy a argumenty kdejakých kuffovcov, chormíkovcov, tutkovcov a podobných sú v podstate len náboženské, nie racionálne, pragmatické a etické. Sú potraty nechutným a neprirodzeným zákrokom, pri ktorom by sme si želali, aby nemusel byť vôbec vykonávaný? Samozrejme, že áno. Lenže iná otázka je či niečo vyriešime ich legislatívnym zákazom. A aj skúsenosti z Poľska, ktoré má najprísnejšiu potratovú legislatívu (spolu s Maltou) v rámci EU, ukazujú, že z praktického hľadiska to význam nemá. Je lepšie, keď to bude mať štát pod kontrolou, keď to bude monitorované a uskutočňované legálne a bezpečne. [3]

Samozrejme súhlasím, že spoločne s potratom by mali byť ženám ponúknuté aj iné alternatívy v podobe napr. anonymného pôrodu, adopcie, postnatálnej starostlivosti a podpory a vysvetlene možných rizík medicínskeho zákroku – ale bez nátlakov, bez náboženskej propagandy a strašenia. Na neideálne situácie jednoducho neexistujú ideálne riešenia. A ani všeobecne etické – len také, pri ktorých sa hľadá akési lokálne maximum, čo je proces, ktorý možno vďaka technológiám skracovať, no zväčša tam bude najmenej ten jeden mesiac, kedy by si morálnu dilemu mala vyriešiť daná žena napriek tomu, čo si o tom myslí zbor celibátnych eunuchov, ktorí si ešte pred pár storočiami mysleli o danej otázke aj tak niečo celkom opačné. [4]

Záver

Slovensko patrí ku krajinám EU s najnižšou mierou interrupcií a takéto zákroky každým rokom klesajú (kľudne môžeme napísať, že sa to vyriešilo a rieši aj bez zákazov). Robiť z toho teda taký humbuk, aký sa robí, je krajne nemiestne obzvlášť v kontexte všetkých závažnejších problémov, ktorým čelíme.

Ja by som konečne rád videl tzv. národné sily venovať toľko času a energie, ako venujú zygotám, aj iniciatívám na podporu domácej fertility a zvrátenia istých dysgenických procesov vrátane riešenie mimoriadne vážnej rómskej problematiky či celkovo problematiky asociálnych rodín. Domáce násilie, vysoká rozvodovosť, absentujúci a neplatiaci otcovia (aj matky), tehotné tínedžerky vynechávajúce školu (celkovo slobodné matky sú nielen väčšou záťažovou pre daňového poplatníka, ale aj častejšie privádzajú na svet kriminálne živly), incestné a pedofilné vzťahy u cigánov a iných asociálov neschopných riadnej výchovy detí – toto sú zásadné problémy rodín. Toto by mala byť alfa a omega konzervativizmu a toto je i podstata podpory zdravej rodiny a ochrany života.

Zákaz potratov (ktoré, ako som už spomenul, majú v západnom svete klesajúcu tendenciu) nám nevyrieši nízku natalitu (pretože tá je spôsobená inými faktormi) a navyše je potencionálne dysgenický. [5] Áno, v populárnej predstave je pro-life hnutie asociované s opozíciou voči “oslobodeniu” ženy spod diktátu “kresťanského patriarchátu”, t.j. v opozícii voči tzv. neomarxistom či feministkám. V realite je to však len pozícia, ktorá vedie k dysgenike, podporuje rozmnožovanie hnedoidov a patologickej chudoby a odvoláva sa na tie isté univerzalistické a rovnostárske princípy, ktoré umožnili napr.i masovú imigráciu z tretieho sveta (ktorú cirkev podporuje) a iné formy sebevražedného liberalizmu. Áno, pro-lifesti sú v skutočnosti len ďalšia odnož slniečkárov.

Poznámky:

[1] “počatie” nie je vôbec nevyhnutnou podmienkou vzniku embrya – pomocou indukovaných pluripotentných buniek a techník somatického nukleárneho transferu je možné spraviť z obyčajných somatických buniek – napr. z kožných – embryo, ktoré “nezažilo” žiadne splynutie spermie a vajíčka, ktorému veriaci prikladajú akýsi ezoterický význam a myslia si, že je to nejaký pevne ohraničený bod. V skutočnosti to celé trvá pár hodín. Jednoducho žiaden vytúžený “okamih” neexistuje a biologické procesy sú kontinuálne a vágne.

[2] Prípad Savity Halappanavar z Írska, v čase, keď tam platila katolícka legislatíva, je dobrá ukážka. Vážne netuším akému bohu sa môžu kotúľať po bradatom líci slzy radosti zo života zygoty, keď kvôli tomu musela zomrieť aj jej matka, resp. ako v tomto prípade, kedy museli zomrieť obaja. A toto títo ľudia nazývajú “kultúra života”. Na smiech. Alebo skôr do plaču?

[3] Dobrý príklad bolo Ceausescovo Rumunsko, kde zákaz potratov viedol k tomu, že v 80-tych rokoch tam bolo 86% materských úmrtí zapríčinených nelegálnymi interrupciami.

[4] V stredoveku bol cirkvou potrat vnímaný v duchu Aristotelovej teórie animácie, kedy v 40 dňoch dochádza k tzv. oduševneniu plodu (ale len u chlapcov, dievčatká si museli na dušičku počkať o tri týždne neskôr) a až do 19. storočia sa formálne morálny status embrya stupňoval i keď prax závisela skôr od lokálnych podmienok než od toho, čo sa prisnilo “inocentovi”. Pre viac informácii o prístupoch k abortom v období stredoveku odporúčam tento text.

[5] Napr. Šprocha, Potančoková (2008) uvádzajú vyššiu intenzitu umelého prerušenia tehotenstva v rómskych obciach v porovnaní s celkovou populáciou o 25 % a tiež vyššiu mieru opakovaných indukovaných potratov, z čoho konkludujú, že rómske ženy využívajú UPT ako antikoncepciu ex post.” (Link)

3 thoughts on “Večná téma abortov a ústup Smeru

 1. Tzv “Alternatíva” bude vždy riešiť iba sprostosti.
  Už len to samotné označenie, že alternatíva je totiž úplne prázdne, bezhodnotové a úplne rovnako ako prípona anti-
  sa vzťahuje k niečomu inému, teda jestvuje iba vzhľadom k niečomu inému trebárs hodnotnému.

  Ale čo je to vlastne tá alternatíva? Napríklad alternatíva k trestu bičovaním? No samozrejme je to zas len nejaký iný trest!

  Takže treba sa ich najprv spýtať, že k čomu to konkrétne vlastne chcú byť alternatívou.

  Ďalšie takéto úplne prázdne označenie je progresivizmus-konzervativizmus, či priamo spiatočníctvo.
  Počtovedná obdoba k tomuto je napr. +1,0,-1, teda keď sčítame sily všetkých “lgbtxyz.. progresívcov” s lgbt.. spiatočníkmi, tak v ideálnom prípade dostaneme 0, konzervatívcov môžeme úplne zanedbať, keďže ich samotných reprezentuje práve ta 0.

  V konkrétnom prípade tie sily samozrejme môžu byť rôzne, takže napríklad aj poloha toho biču môže byť buď viac vľavo alebo viac napravo, ale pokiaľ takých otrokárov a ich alternatívu nepostrielame (napríklad), tak dovtedy sa tu budú oháňať svojimi nepodstatnými kravinami, bíčíkmi, či inými pi..

  Pro-life uctievači smrti a mŕtvych plodov a ďalší židovskí homosex. promoslimovia.

  Všetkych ako sú ich zavriet do blázninca, obohnať to ostatnatým plotom – tam nech si to buduje to svoje slniečkové multikuli královstvo, raj na zemi, či ako si to alternatívne v hlavnom prúde idiotov volajú..

  Potraty sú aman neprirodzené?

  Sa pozri do prírody, keď už chceme vynechať spontánne potraty u žien..

  V prírode je bežná napríklad antikoncepcia a to väčšinou násilna proti vôly samíc napríklad u primátov nech nejdeme ďaleko..

  Taktiež plánované rodičovstvo, umelé oplodnenie – samooplodnenie, taktiež potrat si niektoré samice dokážu privodiť len myšlienkou ak chcú..
  Prípadne mechanickým zákrokom.. Záleži od druhu..

  Niektoré živočíchy si rovno dokážu predurčiť pohlavie potomstva..

  Keď už ťa ale toľko trápi eugenika, tak potrat sám o sebe, ani jeho zákaz nieje disgenický ani eugenický, ale k tej najväčšej disgenike, patrí napr. umelé oplodnenie, aj cisársky rez a podobné lekárske zásahy davájuce možnosť k vzniku/prežitiu geneticky vadných jedincov, ktorý budú napr. neplodní, či doživotne odkázaní na nejaký druh pomoci od tzv. Štátu.

  Ak sa totiž ľudia stanú odkázaní v reprodukcii na Štát, tak sme ako slobodné bytosti nadobro skončili a všetci vyhynieme.

  Tak ako sliepky vo veľkofarmách, ktoré nemajú základný pud sedenia na svojích vajíčkach a teda ako samostatná rasa už nejestvujú, len ako spotrebná súčasť korporácie.

  Disgenika cigánskej a inej cudzáckej popúlacie, ktorá tu chce žiť nieje náš problém ale naopak.

  Každý kto presadzuje znevýhodnovanie väčšiny, rovnosť práv rozdielnych a podobné antirasistické zvrhlosti a zločiny by mal byť trestne stíhaný pokiaľ chceme prežiť.

  Páči sa mi

 2. Ak genialissimus Róbert Veľký začína predvádzať akrobatické figúry „potrat“ a „LGBT“ je to dôsledkom zamlčovania skutočných problémov, ktoré očakávajú Slovensko v roku 2020. Potrebuje maskovať fakt, že to bol on osobne, ktorý sa rozhodol upratať pod stôl problémy dôchodkového systému, zdravotníctva, neprimeraného vplyvu finančných skupín na politiku, mediálne ovplyvňovanie volebného procesu, brutálne zasahovanie do vnútorných vecí Slovenska, straty obranyschopnosti SR, … atď.. Toficovanie našej opozície mi lezie na nervy, lebo sa týka problémov, ktoré táto čvarga napáchala, keď bola pri moci!

  V roku 2020 nás čaká jedna obrovská finančná kríza, ktorá je spôsobená neriešením problémov z roku 2008(!), ktoré ako buldozér tlačila pred sebou vláda USA a nekompetentní tajtrlíci EÚ. Nemôžem sa zbaviť nedobrého pocitu, že aj naváženie pigmentovaných imigrantov má jeden cieľ – vytvoriť obetných baránkov, na ktorých médiá nasmerujú hnev podvedeného obyvateľstva.

  Rozhadzovanie peňazí z vrtuľníka, ktoré propagoval Ben Brnanke a kvantitatívne uvoľňovanie Quantitative Easing (QE), nie je nič iné, ako znehodnocovanie meny centrálnymi bankami v štýle, akým riešili svoje problémy s financovaním vojen diktátori dávno pred našim letopočtom. História sa neustále opakuje, lebo nie je záujem o štúdium histórie bankovníctva a problémov meny/peňazí.

  Páči sa mi

 3. Dobré vtipy, najviac ma pobavil ten koniec, že história sa stále opakuje.

  Na rok 2020 bola údajne kedysi naplánovaná aktivácia programu BlueBeam a druhý príchod Ježiša Krista, ale kvôli sprostej predpovedi istej E. Goldmanovej o páde BTC, to celé nakoniec úplne zrušili a namiesto predstavenia v amfiteátri mal byť privolaný iba nejaký africký cirkus.

  Zatiaľ sa tak všetci spoliehame iba na kvantitatívne uvoľňovanie alternatívnych kryptomien a vzrast záťaže v distribúcii elektrickej energie, ktoré by mohli zamaskovať následne výpadky a straty v sieti plocho-dutozemcov.

  Všetci totiž vieme, že s rastom počtu komodity, klesá jej cena.

  Ale prečo boli všetci tak prekvapení keď zistili, že s rastom počtu alternatívnych šíriteľov správ ich cena neklasá, ale naopak klesájú zisky mainstreamu, vážne nechápem, nuž darmo židia sú nepoučiteľní, celá ich história je iba jeden veľký omyl za omylom.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s