Čaputová je podľa Focusu najdôveryhodnejšia

Focus prišiel s novým prieskumom dôveryhodnosti politikov, ktorý ukazuje nárast dôveryhodnosti “slniečkovej” barbíny v prezidentskom úrade. Ja by som z tých čísiel veľkú vedu nerobil – veď napokon Kiskovi istú dobu vyšla podpora na úrovni 70%. Veľa robí samotný úrad prezidenta, ktorý by mal všeobecne požívať najväčšiu vážnosť. A za Čaputkou tu stojí taká mediálno-propagandistická mašinéria až hanba. Vzhľadom na vynaložené úsilie korpo-splaškov a úrad, ktorý zastáva by Čaputa v skutočnosti mala mať omnoho vyššie čísla dôveryhodnosti.

Na chvoste prieskumu sa ocitol Harabin. Hmm? Čo nám na to povie šialená krava a troll z Karibiku, ktorá sa nedávno oháňala výsledkom Focusu ohľadne preferencií politických strán? 🙂

Tu sú čísla niektorých ďalších (relatívne) pro-národných strán. Trochu ma prekvapilo koľko voličov LSNS dôveruje Pellegrinimu (ktorý predbehol Harabina, Kollára i Danka). Focus robil prieskum po zverejnení Ficovho videa, kde komentoval kauzu Mazurek.

One thought on “Čaputová je podľa Focusu najdôveryhodnejšia

 1. Prieskum verejnej mienky uvedený v tomto blogu jasne ukazuje všetky problémy a otázky , ktoré priam kričia z jeho výsledkov:
  1. Dokáže prieskum verejnej mienky ovplyvniť výsledky volieb? Odpoveď je ÁNO a to rádovo +- 5%! Ako? Môže motivovať a naopak demotivovať voličov.
  2. Je možná kontrola práce agentúr? Áno, ale iba v obmedzenej miere.
  a. Živnosť by mala byť licencovaná a v prípade, že výsledky prieskumu sa líšia viac ako o 1/5 dosiahnutých percent, licencia by mala byť automaticky zrušená!
  b. Metodika prieskumu by mala byť normovaná. Zber údajov iba z deklarovaných telefónnych čísiel, aby bolo možné kontrolovať počet a dĺžku hovoru.
  c. Výber respondentov by mal byť náhodný, nesmeli by sa použiť čísla z predchádzajúcich prieskumov. Regionálne by mal byť reprezentatívny podľa počtu voličov, vekovo podľa počtu oprávnených voličov vo vekových skupinách.
  d. Minimálna veľkosť súboru by mala byť v našich podmienkach 3000 respondentov, odmietnuté hovory by mali byť zahrnuté do štatistického spracovania.
  e. Agentúra by mala povinne uvádzať odborne odhadnutý tolerančný interval.
  f. Nesplnenie podmienok by malo byť dôvodom na stratu licencie.
  g. Dotazníkové a webové prieskumy by mali byť zakázané.
  h. Pri schvaľované licencie by malo byť zohľadené čí majitelia a managenemt nepracovali v agentúre, ktorej už bola odňatá licencia.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s