Stručne k dnešnému RKC pochodu

K téme interrupcií som sa vyjadroval už toľkokrát, že mám celkom averziu vyjadriť sa opäť. Ale keďže je táto téma znovu a znova predhadzovaná, tak sa ani nedá inak.

Každý z nás má nejaký svoj postoj k tejto otázke, ale tu by som chcel povedať, že ten môj počíta aj s národnou suverenitou. Každá krajina má svoje predpisy o interrupciách, ktoré by mali odrážať alebo zohľadňovať vývoj, mentalitu, stupeň religiozity a potreby danej krajiny a národa. V tomto teda súhlasím s vyjadreniami politikov ako boli Čaputová, Pellegrini či Fico, že súčasná právna úprava zákona o umelom prerušení tehotenstva je spoločenským kompromisom, ktorý dobre zohľadnuje pomery v krajine. Tento zákon bol už sprísňovaný a ani ja nevidím dnes potrebu jeho ďalšieho sprísňovania aj vzhľadom k tomu, že majorita Slovákov si to neželá.

Blogerka Malinová z Pravdy, s ktorou nie vždy súhlasím, to dnes vo svojom príspevku, v ktorom sa venovala aj najnovšej drzosti Macrona opäť nám nanucovať nadprodukciu tretieho sveta, vyjadrila tentoraz na jedničku:

Dovolím si povedať, že všetci, čo sa ozvali (proti návrhu Macrona, pozn. autora) a to aj za SaS, čo je v tomto naša jediná odvážna liberálna strana (a preto ju chcú zlikvidovať a rozložiť), urobili pre celé Slovensko a životy ľudí v ňom viac, než keby len pochodovali v dnešnom „Pochode za život“. To, čo len pekne znie, nebýva v živote najťažšie. Práve pre bezpečnosť žien a detí urobili viac tí, ktorí chránia celú krajinu pred nelegálnou migráciou aj ľudí, ktorí neuznávajú základné ľudské práva alebo podporujú terorizmus, než tí, ktorí vedia len odsudzovať mnohodetné matky v ťažkých situáciách, že nevládzu a nechcú vynosiť štvrté, piate a šieste dieťa.

Skutoční muži ženy a deti chránia a vytvárajú im podmienky na prežitie, nie ich k niečomu len nútia, bez toho, aby vyriešili domáce násilie, keď sa tie matky s deťmi nemôžu oslobodiť od násilníkov. K tomu nepomôžu banány v tehotenstve od katolíkov a dobrý spánok, aké mám svedomie za prechádzku mestom, čo nič nevyriešila, k tomu najviac do budúcnosti pomôže, keď táto krajina bude v prvom rade bezpečná a budeme v nej riešiť len domáce násilie, aby takých žien nepribúdalo, ale ubúdalo! Síce sa to tak pekne nevolá, že ste týmto pochodovali za život, ale ochráni to oveľa viac životov.

Ja len dodám, že neviem o tom, že by RKC takto mobilizovala ľudí na Slovensku napríklad vtedy, keď tu tá sviňa Kaník proti-ústavne okrádala invalidných dôchodcov o ich almužny, teda tých najslabších z najslabších. A v tom čase bolo s Kaníkom vo vláde aj KDH, ktoré sa podieľalo na takýchto dzurindovských anti-sociálnych akciách. Kde bola vtedy tá slávna sociálna náuka cirkvi? Ono tie ženy chodia na potraty aj preto, lebo ďalšie dieťa by bol už problém uživiť. Prioritou by teda malo byť zlepšenie sociálneho stavu rodín a matiek. A takto by sa dalo pokračovať donekonečna s tým, ako RKC viac zaujíma moralizovanie okolo zygotiek, než plne vyvinutí ľudia.

Taktiež neviem o tom, že by na Slovensku niekto nútil katolíčky k podstúpeniu interrupcie a ani im sekulárna polícia nechodí do spální brať ich vaginálne teplomery a nezamieňa im ich za hormonálnu antikoncepciu a kondómy. Katolíci majú na Slovensku plnú slobodu morálnej voľby v súlade s ich náboženským presvedčením. To čo sa dnes deje je však to, že títo ľudia, ktorí majú plnú slobodu morálnej voľby, pochodujú za to, aby tú slobodu zakázali ne-katolíkom a aby sa im s katechizmom a zákazmi pchali do spální – to je ten základný problém.

Môj postoj k témam ako sú interrupcie a LGBT, ktoré sa stali postupom času akýmsi evergreenom konzervatívnej alternatívy na Slovensku, je dlhodobo konzistentný, t.j. zachovanie status quo. Ponechal by som teda súčasnú úpravu interrupčného zákona a rovnako by som ani nezavádzal záležitosti ako gay manželstvá, gay adopcie či registrované partnerstvá (ktoré stále nemajú dostatočnú podporu slovenskej verejnosti). Poďme sa už konečne venovať tým najzávažnejším problematikám, ako je pôrodnosť, dysgenika či tzv. rómsky problém, od ktorých kanalizačná téma potratov odvádza pozornosť.

Samozrejme, ak sa na Slovensku pomery zmenia a ľudia budú mať povedzme obdobný postoj, aký majú v Poľsku alebo na Malte, potom ok – nech sa teda postoj národa nejako premietne aj do legislatívy: hlas ľudu, hlas boží, ako sa hovorí. Lenže Slovensko je dnes niekde inde než Poľsko a Malta – a treba to rešpektovať.

10 thoughts on “Stručne k dnešnému RKC pochodu

 1. Podľa môjho názoru Katolícky Taliban, ktorý kritizuješ, tvoril v mase protestujúcich menšinu. Väčšina išla vyjadriť vzdor voči liberálnym sr.čkometom.

  Aký potom majú zmysel polemiky s Talibanom?

  Páči sa mi

  1. Tiež to tak chápem.Bol to protest proti progresívcom. Proti šialenostiam,ktoré nám všetkým hrozia,preto tam mnohí išli. Vlastne,Malinová to povedala dokonale.
   Ale keďže pronárodné strany nedokážu zorganizovať taký pochod,aký by sme naozaj chceli,skutočný protiliberárny pochod,tak niektorí šli “aspoň” na takýto.Bol to kompromis.

   Páči sa mi

   1. K problematike potratov neviem zaujať stanovisko. Poznám stanoviská lekárov, psychológov, sociológov, filozofov, teológov, … atď. Sú plné rozporov, nedokážu zaujať argumentmi podložené stanovisko.

    Akceptujem, že tam kde rozum nedokáže rozhodnúť, dobrou voľbou je tradičná viera.

    Mám s potratmi aj osobnú skúsenosť. Manželka utrpela spontánny potrat a teda viem, ako to zamávalo našou psychikou. Poznám nešťastné ženy, ktoré si zvolili ako riešenie svojej zúfalej situácie potrat a viem, ako skončili. Koľko z nich si uvedomilo, že je vysoká pravdepodobnosť situácie, že nebudú mať v budúcnosti dieťa a aká silná je túžba normálnej (!) ženy, mať dieťa.
    Zobrali by ste si za manželku ženu, ktorá prišla o panenstvo v koniarni s ošetrovateľom koní a potom išla na potrat? Konkrétny príklad mojej osobnej skúsenosti. Nakoniec ostala stará dievka a stala sa z nej zúrivá feministka.

    To že na tento pochod išli ľudia ako ja, to je fakt. To že tento pochod zneužili podliaci politici na svoju propagáciu – „zviezli sa“ , tak to je úplný hnus.

    Keď som videl hysterku feministku a anarchistu, ktorý za pomoci privezených šialencov z celého sveta rušil bubnovaním a hulákaním kongres pravičiarov, ako za pomoci polície vykazujú dievčinu, ktorá robila rozhovory s účastníkmi cca 30 metrov od tribúny, z ktorej hulákali fanatici svoje heslá, došiel som k záveru že antifa používa fašistické metódy. Najväčší priateľ radikálnych metód populačnej politiky bol Adolf Hitler.

    Je fajn, že namiesto pár stovák extrémistov, hulákajúcich za pomoci policajtov svoje feministické heslá o práve zabiť svoje vlastné dieťa, prišli desiatky tisíc ľudí a pokojne hlásali opak.

    Osočovať týchto ľudí ako to urobila jedna p.ča z prezidentského paláca, tak to je ukážka extrémizmu a malo by to mať trestnoprávnu dohru. Pán GP mlčí a tvári sa stále ako David Copperfield, ktorý dokáže prinútiť divákov nevidieť lokomotívu. Súdny a hlavne slušný človek už má plné zuby podobných kúziel, my tú volebnú lokomotívu poháňanú dolárikmi zo zahraničia vidíme a najmä na kilometre cítime sračky, ktoré produkuje.

    O tom prečo sa pronárodne orientované sily nedokážu zjednotiť, by sa dal napísať samostatný blog. Nedá sa to vysvetliť ani na 30 riadkoch, ale je to už preskúmané a argumenty sú logické a vedecky podložené. A výsledok takejto analýzy pre kreatúry ako Kotleba, Hlina, … atď. nie je lichotivý!

    Páči sa mi

    1. Potraty sa zdajú byť tvrdým orieškom, ale ak už, tak najlogickejšia hranica predstavuje sformovanie centrálnej nervovej sústavy a riadna mozgová aktivita – a tie sa prejavujú až ku koncu 2.trimestra, niekdy okolo 7.mesiaca – čo je dávno potom, ako u nás legislatíva umožňuje abort. http://www.cirp.org/library/pain/anand/
     Predtým nemôžeme hovoriť o nejakom vedomí a osobnosti.
     Tradičné náboženstvá majú tiež rozličné pohľady. Judaizmus je napr. v otázke abortov liberálnejší ako katolicizmus. Normatívny judaizmus a jeho právo (tzv. halacha) nepovažujú plod až do narodenia za človeka, takže ani abort neklasifikujú ako vraždu/zabitie už narodeného človeka. Plod je “lav nefesh hu” (ne-osoba) dokiaľ sa nenarodí – sanhedrin 72b a do 40 dní je považovaný za “vodu” jebamut 69b a neskôr za “gufah hu” – (časť jej tela). V prípade komplikácií pre matku je plod považovaný za “rodef” (prenasledovateľ) a život matky musí mať absolútnu prioritu.
     https://en.wikipedia.org/wiki/Judaism_and_abortion

     Páči sa mi

  2. Vyjadrujem sa k organizátorom a ich cieľom – a tí sú typickí katolibánski blázni. Hej, pochod proti liberálnym sračkometom, kde si organizátori pochvaľujú, že na jeho čele bola černoška a sú zhrození z toho, ako ho zneužili kotlebovci, lebo tým, teraz parafrázujem, “záleží len na osude bielych detí”. 🙂 Zdá sa, že gró pochodu tvorili takí tí kdhácki kresťania, pre ktorých je pro-life jedna z priorít, imho. Do toho sa samozrejme pridali rôzne tie sily z konzervatívnej alternatívy, v podstate aj zo zvyku, ale nedovolil by som si tvrdiť, že tie predstavovali majoritu. Neviem.

   Páči sa mi

 2. Je paradoxná tá fotka, kde nesú nápis “Som za život” práve ženy, ktoré sa dobrovoľne, vedome a jednoznačne rozhodli už v mladosti nemať deti.
  To, bez žartu, je naozaj nechutný paradox. Tie ženy sú proti životu.

  Páči sa mi

  1. Oni nie sú za život, ale len za špecifickú náboženskú dogmu – viď tie prípady z Írska a z inde, kedy nechali umrieť matku aj dieťa/plod, lebo dogma. Bojujú za dogmu v zmysle ktorej vniká duša do človeka od “momentu počatia” aj keď v reáli nič také neexistuje, resp. RKC sa tvári ako keby bolo počatie nejaký presne ohraničený “vedecký” časový okamih – ale nie je, čo je jasné každému s adekvátnym biologickým vzdelaním. Počatie je ad hoc ich výmysel.

   Páči sa mi

   1. Ale ku týmto absurditám, opakujem, si treba uvedomiť, že práve katolícka církev najviac bojuje proti životu tým, že mladých, zdravých nadaných ľudí zatvára za 4 steny sľubov a zbavuje ich detí na celý život ešte v čase, keď sú mladí a predsa len hlavne v tomto reprodukčnom smere nezrelí.
    Aj v Ázií jestvujú mníšske spolky a celibát, tam dokonca vznikli, ale tam je to, okrem iných doteraz platných reálnych vzdelávacích funkcií, aj naozaj útočisko pre premnožené vrstvy populácie. Tam, v ideálnom prípade, ten sociálny celibát slúži ako vypustenie energie, tam naozaj kontroluje pôrodnosť
    Možno to tak bolo niekedy aj v Európe, ale už dávno to nemá ten zmysel. Tu to ničí špecifický druh ľudí, duchovne založených. To nikde nemajú, aj protestanti práve od tohto dávali ruky preč (kedže mnišské rády považovali za nereformovateľné, radšej ich všetky zrušili, a zrušili aj ten rovnako dzsgenický celibát kňazov).
    Ja viem, že ty toto poznáš, len mi to nedalo to sem znova spísať – ako je katolícka církev OBJEKTIVNE proti zdravému životu.

    Možno paradoxne preto sa tak výrazne lepia na takéto pseudohumanizmy. Trocha jednoduchej psychologizácie: aj tie mníšky podvedomie trpia, že nemajú deti a tak si ulavia pri takýchto potratových témach.

    Páči sa mi

    1. Ja hovorím, že je dosť absurdný stav, kedy tu máme mužov v čiernych alebo fialových sukničkách, ktorí za posvätnú považujú knihu, ktorá im prikazuje – ako mitzvah pru urvu – známe “milujte sa a množte sa”, ale oni napriek tomu žijú v celibáte. Takže na jednej strane vedome ignorujú príkaz ich Boha a zároveň im to nebráni urážať bezdetné páry pokúšajúce sa o ivf a označovať ich za nemorálne. No, pokiaľ viem, tak za nemorálne sa považuje vodu kázať a víno piť – ale to sme opäť pri podstate problému (nielen) RKC.

     Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s